Справжня кава повинна бути чорною як ніч, солодкою як гріх, гарячою як кохання і міцною як дружба.

Поціновувач кави

Формула користi та смаку

Квіти цикорію

Кава – улюблений напій мільйонів людей у всьому світі. Проте що ж роботи тим, для кого кава – табу, диктоване станом здоров’я чи особливостями організму? Власне, для цих людей існують інші варіанти задоволення кавових вподобань – напої без вмісту кофеїну, зокрема на основі цикорію.

Для профiлактики цукрового дiабетуНа сьогодні знову спостерігається зростання популярності споживання такого продукту, як цикорій. Він здавна використовувався в народній медицині для лікування та профілактики багатьох захворювань, й дотепер цикорій продовжують цінувати за його виняткові властивості. Завдяки високому вмісту органічних речовин, макро- та мікроелементів цикорій позитивно діє на організм людини.

Корінь цикорію більш ніж на 60% складається з інуліну (полісахариду, який має солодкуватий смак і широко застосовується як замінник крохмалю та цукру). Таким чином, напої на основі цикорію мають здатність знижувати рівень цукру в крові і використовуються для профілактики цукрового діабету.


Для поліпшення серцевої діяльності

Високий вміст калію, що зберігається у корені цикорію, сприяє нормалізації діяльності серцево-судинної системи. Калій стимулює збільшення амплітуди серцевих скорочень, що поліпшує рух крові. Напої знижують артеріальний тиск, підтримують ритмічність роботи серця та нормалізують водний баланс організму. Систематичне споживання напоїв спонукає до зниження ризику інфаркту чи інсульту та рекомендоване для людей, які страждають від атеросклерозу, тахікардії, ішемічної хвороби серця.

Для нормалізації діяльності травної системи

Цикорій здавна вважали ефективним засобом для профілактики захворювань печінки і шлунково-кишкового тракту. Напої на основі цикорію сприяють нормалізації мікрофлори кишечника, завдяки чому підсилюється апетит, поліпшується травлення, врегульовується обмін речовин в організмі. А також цикорій має жовчогінну дію, здатний розчиняти жовчні камені та покращувати обмінні процеси у печінці.

Для впорядкування нервової системи

Завдяки своїм лікувальним властивостям, напої з кореня цикорію особливо цінують за позитивний вплив на центральну нервову систему. Вітаміни групи В, що містяться в цикорійних напоях, мають заспокійливу дію. Таким чином, людський організм позбавляється від стресу та безсоння, зменшується пітливість, дратівливість та погане самопочуття, поліпшується настрій та сон.

При боротьбі із зайвою вагою

Цикорій виводить з організму важкі метали, радіонукліди, токсини, а також шкідливий холестерин. Завдяки цій здатності його широко застосовують під час схуднення та при боротьбі з ожирінням. Завдяки високому вмісту інуліну, напої на основі цикорію не містять цукру, проте мають солодкуватий смак. Тому люди, що страждають від зайвої ваги, можуть вживати їх в необмеженій кількості.

Напої на основі цикорію складають винятковий тандем смакових та цілющих властивостей. Унікальність цих напоїв полягає не лише в природному походженні компонентів, але й у різносторонньому лікувальному впливі, який вони здійснюють на організм людини. Тепер ви можете подбати про власне здоров’я та не відмовляти собі у задоволенні посмакувати улюбленими напоями.

Ірина СКОЧИНЕЦЬ

Детальніше »